Müşteri Odaklı Anlayış

 • 1982 yılında muhtelif makina imalatları ile uğraşan Üstün İş Makina, bugün plastik atık geri dönüşüm makinaları alanında uzmanlığı ile makina imalatına devam etmektedir.Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan yeni yatırımları konusunda, Üstün İş Makina, CMAK marka gezer köprülü vinçleri tercih etmiştir.

  İlk olarak, vinç yürüyüş yolları kotunun, imalatı yapılan makinaların yüksekliğinden az olmasından dolayı alışılagelmişin dışında bir sistem olması talep edildi. Bu konuda Üstün İş Makina Genel Müdürü Mehmet Bektaş orada hiç beklemediği bir durum ile karşı karşıya kaldı.

  Yeni fabrikasında ilk olarak gezer köprülü tavan vinçleri ve takım tezgahı alımı ile başlayan Mehmet Bey, vinç konusunda ki sıkıntılarını ve geçilen aşamaları şöyle dile getirdi ;

  Velimeşe’de ki yeni fabrikamızın yürüyüş yollarının konulacağı guselerin yüksekliği 5m iken, imalatını yaptığımız dikey plastik geri dönüşüm makinalarının en üst noktası 6m olunca vinç konusunda alışılagelmişin dışında bir durum ortaya çıktı.
  Gezer köprülü vinç sistemleri üzerine çalışmalar yapıldı.İstediğimiz kaldırma yüksekliğini bu şekilde sağlayamadık.

  Çakmak Vinç tarafından verilen proje desteği ile, yürüyüş yolları üzerinde yürüyecek mini bir portal vinç yaptırmakta karar verdik.

  Bizler için hem istediğimiz ürünün kaliteli olması ve fiyatının makul olması gerekiyordu.

  Çakmak Vinç ile çalışmamızda diğer konvansiyonel sistemlerden farklı olarak, tamamen Arge ürünü olan HoistSense‘i ( Elektronik Ceraskal&Vinç İzleme Ünitesi ) sundular.

  Kaldırma grubu üzerinde bulunan bu sistem operatörün işini kolaylaştırırken, tamamen insan kaynaklı iş kazalarının oluşmasınıda minimize ediyor. HoistSense üzerinde bulunan led ekran sayesinde kaldırdığımız yükü, vincin servis süresine ne kadar kaldığını ve vincin kaç saat çalıştığını görebiliyoruz.Aynı zamanda bu ünite vincin aşırı yük kaldırmasını engelleyerek hem vince hem de binaya ön görülemeyen yükler gelmesini engellemiş olup, bu durumdan kaynaklanan olası iş kazalarının önüne geçmiş oluyor.

  Son derece modern ve teknolojik bir fabrikaya sahip olduklarınıda bizzat kendimiz yerinde gözlemledik.Kuruldukları ilk yıllarda imalatını yaptıkları vinçler ile günümüzde arge çalışmalarının sonucu olan son teknoloji vinçler, ÇAKMAK VİNÇ ile çalışmamız konusunda bizleri zorunlu kıldı diyebiliriz.

  Ülke ve Dünya çapında ki referanslarınıda göz önüne alarak ÇAKMAK VİNÇ ile müşteri ilişkisinden çok, bir çözüm ortağı olması münasebetiyle çalışma kararı aldık.

  Teklif aşamasından teslimata kadar tüm adımlarda CMAK’a ilgili ve mühendis kadrosu için ve böylesine kaliteli yerli imalat ürünleri bizlere sundukları için tekrar takdir ediyorum.